Menighedsråd

Det nuværende menighedsråd blev indsat i april 2018 og sidder frem til 2022. Rådet består af:

Konstitueret sognepræst:Tomislav Cvetkot
Formand:Rasmus Kaare Frederiksen
rasmus@kaarefrederiksen.dk
40 82 04 00
Næstformand:Maria Giuditta Rasmussen
Sekretær:Ulf Becker

Øvrige rådsmedlemmer:Loredana Ruggiero
Birte Mandrup Christensen
Carsten Günther
Maria Sundgaard Ertner
Ursula Ljungqvist, pastoralrådsdelegeret

Her kan du læse referat fra menighedsrådsmøder

d. 03 sep 2020
d. 09 jun 2020
d. 05 maj 2020
d. 18 feb 2020
d. 14 jan 2020
d. 26 nov 2019
d. 22 okt 2019
d. 17 sep 2019
d. 13 aug 2019
d. 19 jun 2019
d. 22 maj 2019
d. 25 feb 2019
d. 28 nov 2018
d. 31 okt 2018
d. 11 sep 2018
d. 14 jun 2018
d. 15 maj 2018
d. 05 apr 2018